ساندویچ پانل سردخانه ای ماموت

سردخانه چیست؟

 

سردخانه محلی است که در آن می توانیم دما را با توجه به کاربری و به میزان دلخواه کاهش دهیم.

انسان ها از گذشته با روش های مختلفی برای سرد نگه داشتن مواد غذایی و ... استفاده می کردند که با توجه به رشد جمعیت و نیاز روز افزون به سردخانه ها،دانشمندان را به فکر مکانی برای ذخیره سازی دمای دلخواه که ثابت هم باشند وا داشت زیرا نگه داری مواد غذایی به مدت زیاد و جوگیری از فساد آن از نظر بهداشتی ،اقتصادی و اجتماعی از اهمیت ویژه ای برخوردار بود.

روش منجمد کردن و سرد کردن در بسیاری موارد کاربرد داشته و باعث سهولت و سادگی زندگی گشته.

راهی که دانشمندان برای این مهم در نظر گرفتند،استفاده از عایق پلی استایرن بود اما این روش ایراداتی به همراه داشت ،به عنوان مثال این عایق قابل اشتعال بود بنابراین دانشمندان مجبور شدند که راه دیگری بیابند که آن هم استفاده از عایق پلی یورتان بود که مشکل پلی استایرن در آن حل شده است.

 

ساندویچ پانل سردخانه ای چیست؟

از عایق تزریقی پلی یورتان سخت در ساندویچ پانل های سردخانه ای دیواری به عنوان لایه میانی و هسته ساندویچ پانل استفاده شده. که برای سردخانه های زیر صفر درجه و بالای صفر درجه در نظر گرفته شده است.

با اینکه در دمای پایین مصرف انرژی بالا می رود،شما می توانید با استفاده از این ساندویچ پانل که هم ساده و کاربردی است، هزینه های برق مصرفی سردخانه را کاهش می دهد. این ساندویچ پانل سردخانه ای مناسب برای دیوار ها و سقف سردخانه ها می باشد.

این ساندویچ پانل ها اورلپ بوده و به همین دلیل از نر و مادگی برخوردار بوده که باعث انتقال حرارت و صوت به میزان بسیار کمی است و در اصل می توان گفت در مورد انتقال صوت و حرارات می توایند با خیال آسوده از این ساندویچ پانل ماموت در ساخت سردخانه ها استفاده کنید.

برای پوشش کف نیز شما می توایند از ساندویچ پانل دو رو نایلون استفاده کنید.

 

با توجه به تفاوت بین نگهداری سرد مواد غذایی و فرآیند انجماد ، سردخانه ها به دو گروه قابل تقسیم هستند 

الف ـ سردخانه های بالای صفردرجه :

از این نوع سردخانه ها برای موادغذایی مانند کنسرو گوشت ، شیر ، خامه، ماست، سالادهای آماده ، گوشت کاملا پخته ، کره ، مارگارین ، پنیر ، میوه و سبزیهای تازه می توان استفاده کرد .

ب ـ سردخانه های زیر صفردرجه :

از این نوع سردخانه ها برای نگهداری مواد غذایی مانند : ماهی تازه ، انواع گوشت ، سوسیس ، گوشت چرخکرده و ماهی دودی می توان استفاده کرد .

 

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری و سقفی سردخانه ای

در این نوع از ساندویچ پانل های پیش ساخته از ورق آلوزینک(روی و آلومینیوم) ،گالوانیزه و آلومینیوم پیش رنگ شده به ضخامت 0/5 الی 0/7 میلیمتر در رنگ های متنوع و از نوع سوپر پلی استرکوره ای به ضخامت ۲۵ میکرون در قسمت  بیرون و ۷ میکرون در رنگ پرایمر کوره ای از داخل در محل اتصال ورق با فوم. (چسبندگی فوم به ورق)

فوم پلی اورتان سخت استفاده شده در این ساندویچ پانل با دانسیته ۲+۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب می باشد.

طول : ۲ الی ۱۲ متر بدلخواه مشتری

عرض : ثابت ۱/۱۵ (۲ سانتیمتر فاق و زبانه) مفید ۱/۱۳ متر

ضخامت : 8 / 10 / 12.5 / 15 / 18 / 20 سانتی متر می باشد(براساس کاربری و دمای سردخانه)

 

مزایای ساندویچ پانل سردخانه ای

استفاده از ساندویچ پانل پیش ساخته سردخانه ای بسیار ساده تر و سریع تر از سایر مصالح ساختمانی است

عایق رطوبت و صوت

ایمنی در سلامت

مقاوم در برابر مواد شیمیایی

وزن کم در عین حال مستحکم با تحمل فشار بالای بار

چسبندگی فوم به ورق

مقرون به صرفه از نظر هزینه و عمر ساندویچ پانل

مقاوم در برابر آتش

عایق سرما و گرما

 

کاربردهای ساندویچ پنل سردخانه ای sandwich panel for cold storage 

 ساخت هر دو نوع سردخانه (بالای صفر درجه،زیر صفر درجه) تونل های ساختمان های صنعتی مثل کارخانه های صنعتی،انبارها،سوپر مارکت های عظیم،هتل ها،ساختمان های بزرگ و باقی صنعت ها مانند دامداری،کشاورزی،فروشگاه های وابسته به صنعت سردسازی،منازل،هتل ها،صنایع مواد غذایی،ورزشگاه ها،بستنی فروشی ها و بستنی سازی ها،صنایع تجهیز پزشکی،آزمایشگاه ها،بیمارستان ها،داروسازی،تولید گل و گیاه استفاده می شود.