ساندویچ پانل طرح چوب

ساندویچ پانل طرح چوب 

 

                                                                                                                                               

 

ساندویچ پنل ها در انواع مختلفی به نسبت هسته ساندویچ پانل تولید می شوند که علاوه به سه ورق فوق که مطرح کردیم  می توان آن را با طرح چوب نیز تولید کرد،و دو لایه محافظ آن را چوب در نظر گرفت.

ساندویچ پانل چوب از کامپوزیتی تولید می شود که از ورق هایی با روکش چوب و فابیرگلاس است که این ورقه ها توسط رزین بهم پیوند می  خورند.(این ساندویچ پانل را توسط پیچ و مهره ها و روکش چوبی تهیه می کنند)

در گذشته که همه چیز از چوب بود بسیاری از ساختمان ها با مشکلاتی همچون عمر کوتاه سازه،پوسیدگی زود هنگام سازه،تورم چوب،بی ثباتی و خمیدگی ها و از بین رفتن رنگ چوب،موریانه و.... مواجه بودند.

به همین دلیل کم کم سازندگان و معماران به سمت فلز کشیده شدند و از فلز در سازه های خود استفاده کردند ولی راه حلی برای این سازه زیبا پیدا کردند و آن هم استفاده از فایبرگلاس بود. چون فایبرگلاس مقاوم تر بود و نگهداری آن و هزینه هایش کمتر بود. 

علاوه بر تمام این مزیت های این سازه پیش ساخته(ساندویچ پانل طرح چوب) وزن بسیار کمی نیز دارد،سفتی بالا و مقاومتش می تواند این سازه را مطمئن تر و بهتر از چوب دانست و بسیار زیباتر از دیگر محصولات پیش ساخته ماموت.

 

این ساندویچ پانل یک ایراد دارد و آن هم رطوبت آن می باشد که این مشکل فقط در ساخت قایق دیده می  شود.

مواد فیبر تزریق شده در ساندویچ پانل طرح چوب می تواند مشکل رطوبت را در این ساندویچ پانل پیش ساخته حل کند.از این ساندویچ پانل در ساخت مبلمان،ساخت قایق،ساختمان هایی که برای مشتری مهم است که در آن ها زیبایی به حد اعلاء رعایت شود و...استفاده می شود.

از این ساندویچ پانل طراحان منزل بسیار استفاده می کنند چون علاوه بر زیبایی ساندویچ پانل با طرح چوب این ساندویچ پانل ماموت بسیار مقاوم در برابر ضربه و فرسایش است.