ساندویچ پانل چیست؟

ساندویچ پانل چیست؟

ساندویچ پانل چیست؟ ساندویچ پانل سازه ای پیش ساخته است که در انواع مختلف به عنوان مصالح ساختمانی پیش ساخته برای ساخت ساختمان های پیش ساخته اداری،تجاری،مسکونی،صنعتی،گلخانه ای و... استفاده می شود.

ساندویچ پانل چیست را می توان به طرق مختلف معنی کرد اما ساده ترین روش برای معنی کردن ساندویچ پانل این تعریف است :

ساندویچ پانل مصالح ساختمانی پیش ساخته ایست که در انواع مختلف برای ساخت سازه های پیش ساخته استفاده می شود.

انواع ساندویچ پانل ماموت را می توان به شرح ذیل بیان کرد :

ساندویچ پانل پلی اورتان : ساندویچ پانل پلی اورتان به عنوان عایق ساندویچ پانل از فوم پلی یورتان یا همان فوم تزریقی پلی اورتان تشکیل می شود،این فوم عایق مناسبی برای صوت،حرارت،رطوبت است،به طوری که به عنوان ساندویچ پانل نسوز و دیر سوز قابل استفاده است.

ساندویچ پانل پلی استایرن : ساندویچ پانل پیش ساخته ماموت از انواع پیش ساخته ساندویچ پانل پلی استایرن با فوم تزریقی پلی استایرن به صورت عایق رطوبت،سرما و گرما و صوت است.

ساندویچ پانل XPS که در آن از فوم تزریقی نازک XPS استفاده می شود ، فوم XPS یونولیت فشرده ای می باشد که ضخامت ساندویچ پنل را بسیار کم می کند،اما با اینکه ضخامت ساندویچ پانل کم است ولی بسیار مقاوم و با دوام است.

ساندویچ پانل پشم سنگ چیست؟ ساندویچ پانل فوق از الیاف پشم سنگ به عنوان عایق استفاده می کند، این عایق از سنگ بازالت  تهیه می شود که نتیجه فعالیت آتش فشان است و قابل بازیافت و مطابق طبیعت است،این ساندویچ پانل نسوز می باشد.

ساندویچ پانل پشم شیشه یعنی ساندویچ پانلی که ازعایق پشم شیشه استفاده می کند که این عایق نیز دیر سوز می باشد و مقاوم در برابر باد و باران.

ساندویچ پانل ها در انواع ساندویچ پانل سردخانه ای و ساندویچ پانل اتاق تمیز نیز وجود دارند که برای اتاق های تمیز که در آن ها ورود آلاینده های معلق در هوا بسیار مهم است و کنترل می شود استفاده دارد و ساندویچ پانل سردخانه ای برای ساخت سردخانه ها استفاده می شود.

ساندویچ پانل های گالوانیزه،آلوزینک،آلومینیوم،طرح چوب و شفاف نیز از انوع ساندویچ پانل هستند که در چیستی ساندویچ پانل موثر هستند زیرا باید اول بدانیم کدام یک از انواع ساندویچ پانل مد نظر ماست و سپس جواب سوال ساندویچ پانل چیست را بدهیم.