نصب ساندویچ پانل

 

اول به مونتاژ ساندویچ پانل می پردازیم به گونه ای که پیش از جفت کردن ساندویچ پانل یا به عبارتی جا زدن ساندویچ پنل باید به موارد مهمی توجه کنید :

برای اطمینان از آب بندی های لازم در محل چفت کردن پانل ها قبل از اینکه پنل ها را جفت کنیم در محل درز پانل ها از اسپری پلی یورتان استفاده می کنیم و درزها را کاملا با اسپری کردن پلی یورتان می پوشانیم(در اینجا لازم است که توجه کنید پلی یورتان به سرعت پف می کند برای همین قبل از پف کردن پلی یورتان باید پنل دیگر را جا بزنیم)

کارهای ذکر شده به منظور:

الف : آببندی پانل ها در محل اتصال بهم بیشتر می شود

ب : چسبدگی پنل ها بیشتر می شود

ج : تبادل حرارتی در محل اتصالات را کمتر میکند

پانل ها دارای نشیمنگاه هایی می باشد که  به صورت طولی و عرضی در ساندویچ پانل قرار دارد که این نشیمنگاه ها در محل تلاقی به شاسی با ساختمان توسط ناودانی های مخصوص به ضمانت 1.5 یا 2 میلیمتر یا بیشتر با توجه به ضخامت  وطول پانل ها مورد استفاده قرار می گیرد.

طریقه اتصال ناودانی ها به شاسی فولادی با استفاده از دستگاه پرچ با فاصله های 25 الی 30 سانتی متر انجام می شود.

اما در صورتی که این کار را بخواهیم روی بتن انجام دهیم از میخ کوب زن استفاده می کنیم که ترجیحا میخکوب زن چاشنی دار پیشنهاد می شود.

توجه کنید که توصیه می شود که قبل از جا زدن و چفت کردن پانل ها در ناودانی ها داخل ناودانی ها هم با اسپری پلی یورتان پر و عایق کاری شود.

 

 

توصیه ها و موارد قابل توجه در مورد نصب ساندویچ پانل ماموت (سازه پیش ساخته)

⦁برای ساخت استراکچر و  زیر سازی های لازم برای پانل های دیواریبایه به این موارد توجه کنید : فاصله بین ستون ها ، عرض کلی ، محل نصب پانل ها ، ارتفاع پانل ها و شدت وزش باد در منطقه قابل نصب

⦁به نحوه قرار گرفتن نری و مادگی ها توجه کنید

⦁توجه داشته باشید که به آب بندی پانل ها دقت کنید و آن را چک کنید.

⦁به اندازه گام پیچ ها و ارتفاع آن ها توجه کنید

⦁در نصب و اجرای ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پنل سقفی توجه داشته باشید که بهتر است از پیچ ئهای واشر دار استفاده کنید.

⦁از نوارهای یک طرف چسبدار و چسب های سیلیکون برای درز بندی های مطمعن تر استفاده کنید.

⦁برای ساخت استراکچر و زیر ساز سقفی باید توجه داشته باشید که حتما باید به نوع استراکچر سقف و فاصله بین تکیه گاه ها اصلی توجه کنید.

⦁فلاشینگ ها و  آبروها در نصب ساندویچ پانل سقفی از اهمیت بالایی در زیبایی و آب بندی برخوردارند.

⦁رعایت قرار گیری قسمت اورلپ پانل ها  بر روی پانل بعدی و رعایت نمودن فاصله های خالی بین دو پانل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.