لایه های محافظ در ساندویچ پانل

لایه های محافظ در ساندویچ پانل

                                          

لایه های محافظ در ساندویچ پانل وظیفه محافظت از هسته ساندویچ پانل را دارند،لایه های محافظ ساندویچ پانل ماموت شش نوع دارند که به اختصار آن  ها را برایتان توضیح خواهیم داد.

⦁ورق گالوانیزه

آهنی است که با روی پوشانده شده و ورق گالوانیزه در صورتی که پوشش آن هم شکسته شود باز هم زنگ نمی زند.

⦁ورق آلومینیوم

ورق آلومینیوم در دسته ورق های فلزی بسیار سبک است،این ورق قابل شستشو نمی باشد و بسیار انعطاف پذیر است و به همین دلیل خطر شکستگی در آن بسیار زیاد است.

⦁ورق آلوزینک

ورق آلوزینک فلزی است گالوانیزه نورد که از ترکیب آلویمینیوم و روی و سیلیکون بوجود می آید.مقاومت بالا،زنگ نزدن حتی به هنگام خط و خش،طول عمر بالا  از خواص این ورق است.

⦁فایبرگلاس

ورق فایبرگلاس به دو شکل فنولیک و اپوکسی وجود دارد که این ورق با اینکه طرح چوب است اما ضد رطوبت بوده و نه توسط حشرات خورده و نه رطوبت باعث باد کردن و... آن می شود.

⦁شیشه

در ساندویچ پانل شفاف از ورق های شیشه ای می توان استفاده کرد اما استفاده از پلی کربنات پیشنهاد می شود زیرا در صورت مواجه به خطرات احتمالی خطر شکستن شیشه را ندارد.

⦁پلی کربنات

ورق پلی کربنات ورقی است با ضریب ایمنی و تحمل فشار بالا که در صورت بروز زلزله خطر شکستگی نخواهد داشت و ورق بسیار مناسبی برای جایگزینی شیشه در ساندویچ پانل شفاف است زیرا بسیار مقاوم است،وزن آن کم و رنگش ثابت.