انواع ساندویچ پانل

 

ساندویچ پانل ماموت در انواع مختلف با توجه به کاربرد ساندویچ پانل و اقلیم محل اجرای پروژه وجود دارد :

 

 

ساندویچ پانل دیواری

این از ساندویچ پانل که ماننده اکثر ساندویچ پانل ها از سه لایه،پوشش پشت و جلو و لایه میانی یا هسته تشکیل شده است برای ساخت دیوار های پیش ساخته به کار می رود.

 

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی که مانند ساندویچ پانل دیواری از سه لایه تشکیل شده است دارای هسته و لایه های محافظ است اما برای ساخت سازه های سقف پیش ساخته به کار می رود.

 

ساندویچ پانل طرح چوب

ساندویچ پانل به دلیل رونق بسیار که در این سازه به وجود آمده در انواع مختلف عرضه می شود که یک نمونه آن طرح چوب است که به دلیل زیبایی کار از این ساندویچ پانل که طرح چوب  کامپوزیتی است استفاده می شود.

 

ساندویچ پانل شفاف

ساندویچ پانل شفاف نوعی از ساندویچ پانل است که از دو رویه با جنس پلی کربنات یا شیشه به عنوان محافظ عایق ساندویچ پانل استفاده می کند زیرا بسیار سبک می باشد.

 

ساندویچ پانل اتاق تمیز

ساندویچ پانل اتاق تمیز نوعی از ساندویچ پانل است که در آن میزان آلابنده های معلق در هوا و ورود و خروج آن ها و سرما و گرما بسیار مهم است که به آن Clean Room  نیز می گویند.

 

ساندویچ پانل پشم سنگ

ساندویچ پانلی که در آن از عایق پشم سنگ استفاده می کنند را ساندویچ پانل پشم سنگ می گویند که در ین ساندویچ پانل ها یک نکته بسیار مهم و نقطه قوت مهم وجود دارد و آن هم این است که ضد حریق می باشند.

 

ساندویچ پانل پلی یورتان

به ساندویچ پانلی که پلی یورتان یا پلی اورتان عایق آن باشد،ساندویچ پانل پلی یرتان می گویند که این ساندویچ پانل ها ضد آب بوده و رطوبت و آب را به خود جذب نمی کنند.

 

ساندویچ پانل پلی استایرن

ساندویچ پانل پلی استایرن نوعی از ساندویچ پانل است که عایق آن پلی استایرن بوده که وزن بسیار سبک و قابلیت تغغیر ضخامت این محصول یکی از ویژگی های منحصر به فرد این ساندویچ پانل است.

 

ساندویچ پانل گالوانیزه

ساندویچ پانل گالوانیزه نوعی از ساندویچ پانل  است که هر دو لایه محافظ آن از ورق گالوانیزه می باشد که این ورق مزایایی از جمله هزینه کم تر،دوام بیشتر،طول عمر بالا و محافظ بسیار مناسب در برابر صدمات محیطی از جمله خوردگی  دارد

 

ساندویچ پانل آلوزینک

ساندویچ پانل آلوزینک نوعی از ساندویچ پانل  است که هر دو لایه محافظ آن از ورق آلوزینک می باشد که این ورق ضد زنگ بوده و حتی در صورت خوردگی،خط و خش و خم و شکستگی نیز زنگ نمیزند.

 

ساندویچ پانل آلومینیوم

ساندویچ پانلی که از دو رویه محافظ ورق آلومینیوم استفاده کند را ساندویچ پانل آلومینیوم می گویند که در این ساندویچ پانل به دلیل قابل انعطاف بودن آلومینیوم،منعکس کنندگی نور و...می توان  در موارد لازم از آن استفاده کرد.

 

ساندویچ پانل پشم شیشه

ساندویچ  پانل پشم شیشه ساندویچ پانلی است که آن برای مصارفی که لازم است در آن عایق حرارتی مورد اطمینانی داشته باشیم استفاده می شود زیرا پشم شیشه(Glass Wool) نوعی عایق حرارتی در ساندویچ پانل است.

 

ساندویچ پانل سردخانه ای

ساندویچ پانل هایی که در ساخت سردخانه ها از آن ها استفاده می شود را ساندویچ پانل سردخانه ای می گویند که در این ساندویچ پانل ها از نوعی پوشش و هسته ساندویچ پانل و نصب استفاده می شود که درصد ورود و خروج دما به 0 برسد.

 

ساندویچ پانل XPS

ساندویچ پانل XPS همان ساندویچ پانل EPS می باشد که عایق یونولیت آن به صورت فشرده تر با فضاهای خالی کمتر  در نظر گرفته می شود که به دلیل فشردگی این عایق ساندویچ پانلی با ضخامت کمتر می توان داشت.